Press "Enter" to skip to content

Gelijkspel zonder remise

Op 14 februari mochten de spelers van het 4e SOS team een avond spenderen aan hun grote liefde: het schaakspel (m.u.v. Hans, daarvoor kregen Raymond terug). Daarbij speelden we tegen het vlaggenschip van Denk en Zet uit Vinkeveen, een team dat net als EPIV in de middenmoot staat van de klasse 2e.

Camiel en zijn tegenstander hadden niet veel tijd nodig om het bord helemaal in de fik te zetten. Daarbij leek onze Camiel de bietenbrug op te gaan. De zwartspeler opende de aanval op de koningsvleugel waardoor het een kwestie van tijd leek voordat de stukken weer in de beginpositie konden met de zwarte koning in het midden. Echter wist Camiel de aanval vakkundig af te slaan en via een half open koningsvleugel zijn stukken te activeren voor een aanval. De damesvleugel van zwart kreeg geen kans om te ontwikkelen en te helpen met verdedigen waardoor het zwarte kamp moest capituleren in een stelling waarbij het binnen een paar zetten mat was.

Toen was het de al anderhalve week lang zieke teamleider Jacob die de gelijkmaker incasseerde. Zijn korte uitleg die hij gaf op zaterdag langs de lijn tijdens de wedstrijd van IJsselmeervogels vrouwen 1 was dat hij zich nog steeds niet fit voelde, daardoor een zetje miste en in een mindere stelling terecht kwam. Toen het verloren was gaf hij direct op en ging redelijk vroeg huiswaarts (wat niet bij iedereen duidelijk was waardoor er later op de avond nog is gezocht naar de teamleider).

Gelukkig kwamen we weer op voorsprong door een overwinning van onze invalkopman Raymond. Nadat hij in november zijn rentree maakte met een nederlaag op bord 6 is hij weer de vorm aan het vinden van de Raymond die ooit vertrok. Het enige wat nog niet heel lekker lukt is het noteren van de partij. Hij kan het zelf niet reconstrueren en de tekstschrijver heeft ook het meeste gemist. Het enige wat nog in het geheugen zit is dat Raymond met zwart op een gegeven moment een gedekte vrijpion voorstond terwijl beide partijen nog een witveldige loper en de zware stukken op het bord hadden. Die stelling zag er toen best goed uit en onze invaller wist die stelling dan ook te verzilveren en ons weer op voorsprong te zetten.

Waar het aan het topbord goed ging, ging het aan het onderste bord mis voor Lammert in een spectaculaire partij. Er werd geschaakt zoals het spel bedoelt is: met strijd de aanval zoeken en mat proberen te geven. Dit kostte Lammert best wat tijd en met minder dan 30 seconde op de klok mistte hij dat zijn dame instond. Zijn tegenstander zag het wel en zo werd het weer gelijk.

2 keer voor gekomen en 2 keer weer de gelijkmaker om de oren krijgen. Lukt het nog een 3e keer om op voorsprong te komen? Jazeker. Na 3 nullen op rij mocht ik het eens op bord 3 proberen. Zoals wel vaker was de computer niet helemaal gecharmeerd van mijn openingskeuze. Ik koos voor was pionnen op de damesvleugel naar voren te spelen om al wat dichter bij promotie te zijn. Hierdoor kreeg de tegenstander een best gevaarlijke aanval. Echter gebruikte hij de dames defensief wanneer deze had moeten komen helpen voor een genadeklap. Niet veel later ruilde we wat stukken en kreeg ik een pion voor een wat passieve stelling. Gelukkig kon ik een kwal offeren voor genoeg tempi om 1 van die naar voren gegooide pionnen te promoveren. Hij moest zijn toren geven en toen was de rest een formaliteit.

3 maal is scheepsrecht dus je zou verwachten dat Mike onze 3e voorsprong niet uit handen zou geven, zeker als je het notatieformulier van Mike bekijkt. Na 34 zetten heeft Mike een dikke plus, maar de reden dat het notatiebiljet daar stopt heeft te maken met tijdnood. In de lastige stelling verliest Mike zijn b-pion en moet hij de gewonnen kwal teruggeven om de b-pion te stoppen. Daarna weet de tegenstander op f7 te happen en melkt het paardeneindspel uit tot winst.

Zo was het enige gelijkspel bij deze teamwedstrijd de grote wedstrijd zelf: 3-3. Daardoor vinden we EPIV terug boven aan de middenmoot met 5 matchpunten uit 5 wedstrijden. Op 18 maart gaan we in IJsselstein proberen daar 7 uit 6 van te maken, als we de degens kruisen met het 2e van kasteel lekstroom

Be First to Comment

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *